Втрата зубів – це проблема не тільки косметична та побутова, а і медична. Але завдяки інноваційним технологіям та матеріалам стоматологи можуть відновити гарну білосніжну усмішку, навіть якщо не вдалося вилікувати ні зуб, ні його корінь. Доволі поширеним в наш час є протезування на імплантатах. Протезування зубного ряду даним способом – це прекрасне рішення проблеми із відсутністю зубів. Так можна відновити не тільки посмішку, а й повноцінну жувальну функцію.
Протезування на імплантатах – що це, та які його види
Імплантати – це металеві вставки, найчастіше виготовлені із титану, які вживляються в кісткову тканину, виконують роль зубного кореня. Технологія імплантування використовується тоді, коли треба відновити один чи декілька втрачених зубів, а іноді – при потребі протезування цілої щелепи. Тоді цей процес називається тотальним протезуванням.
Імплантація зубів – це повноцінне хірургічне втручання. Залежно від індивідуальних показань здоров’я пацієнта лікар обирає той чи інший метод протезування. За способом фіксації протеза імплантування може бути:
знімним;
умовно-знімним;
незнімним.
Знімні конструкції пацієнт може відкріпити сам у домашніх умовах. Такий метод зручний, бо спрощує процес догляду за ротовою порожниною. Але його головний недолік – це знижена надійність фіксації протезу, що викликає дискомфорт у пацієнта.
Особливості методики знімного протезування
Сьогодні поговоримо про знімне протезування на імплантатах. Коли його доцільно встановлювати?
Повна відсутність зубів у ротовій порожнині унеможливлює надійну фіксацію протезів, особливо якщо мова йде про нижню щелепу. Якщо використовувати класичні знімні протези, то пацієнти можуть відчувати незручності і дискомфорт – при прийомі їжі і при розмові. Це у пацієнта викликає також моральний дискомфорт. Процес догляду за таким знімним протезом також складний.
У деяких випадках в процесі використання класичних протезів може деформуватися кісткова тканина травмуватися м’язова тканина та слизова оболонка. Тому повністю доцільним буде встановлення знімного протезування на імплантатах.
Знімне протезування передбачає встановлення максимум шести імплантатів, найчастіше – двох, залежно від індивідуальної ситуації.
Особливості знімних протезів:
візуальна подібність протезів до натуральних зубів;
простий догляд за ними;
відсутність дискомфорту при розмові та вживанні їжі;
попередження захворювань ясен;
уникнення атрофії і дисфункції щелепної кістки.
Вартість такого методу протезування нижча, порівняно з незнімним методом, адже використовується невелика кількість імплантатів.
Знімний протез із балочною фіксацією
При встановленні знімних протезів найчастіше використовують балочну фіксацію. Такий метод є зручним, адже в процесі жування навантаження на зубний ряд розподіляється рівномірно. Але є значима особливість такого методу, яку дехто вважає недоліком – щоденна необхідність знімати протез для його гігієнічної обробки. Таке протезування також має менш витончену конструкцію, тому до нього доводиться довше звикати.
Протез із балочною фіксацією можна встановлювати на нижню та на верхню щелепу. Для цього необхідно лише два імплантата. Між цими імплантатами встановлюються металічні балки, які скріплюють їх між собою, а також одночасно фіксуються в знімному протезі. Металевий каркас забезпечує значно довший термін експлуатації протеза. Таке балочне кріплення фіксує протез у нерухомому стані.
Джерело: https://siy-dental.com/description-services/znimne-protezuvannia